Description
One Light Table Lamp from the Goodman collection in Bronze with Antique Brass finish
Goodman Table Lamp in Bronze and Hand-Rubbed Antique Brass
Goodman Table Lamp in Bronze and Hand-Rubbed Antique Brass
Specifications
| brand | Visual Comfort Signature |
| collection | Goodman |
| designer | Thomas O`Brien |
| weight | 11.00lb |
| extension | 17.00in |
| number of bulbs | 1 |
| bulb wattage | 60.00W |
| bulb type | A19 |
| bulb base | E26 |
| notes | UL Only |
| safety listing | ETL |
| safety rating | Dry |
| type | Desk/Piano Lamps |
| finish | Two-Tone |
| style | Traditional |
| glass | Metal |
| manufacturer finish | Bronze with Antique Brass |
| width | 17.00in |
| height | 19.00in |
| length | 17.00in |
| UPC | 756808957571 |
| SKU | Visu-TOB 3536BZ/HAB |