Specifications
| brand | Visual Comfort Signature |
| collection | Go Lightly |
| designer | Barbara Barry |
| weight | 6.00lb |
| extension | 8.75in |
| bulb wattage | 15.00W |
| bulb type | A19 |
| bulb base | E26 |
| light source | LED |
| notes | Cord Cover Included |
| safety listing | ETL |
| safety rating | Dry |
| type | Swing Arm-Wall |
| finish | White |
| style | Contemporary Modern |
| manufacturer finish | China White |
| manufacturer glass | 8.25 x 8.75 x 9 China White |
| canopy | 4.5 Round |
| width | 8.75in |
| height | 15.75in |
| UPC | 756808110709 |
| SKU | Visu-BBL 2095CW-CW |