Specifications
| brand | Visual Comfort Signature |
| collection | Gironde |
| designer | Thomas O`Brien |
| weight | 25.00lb |
| bulb wattage | 15.00W |
| bulb type | A19 |
| bulb base | E26 |
| light source | LED |
| notes | French Wired |
| safety listing | ETL |
| safety rating | Dry |
| type | Drum Shades/Table |
| finish | Bronze / Dark |
| style | Transitional |
| manufacturer finish | Crystal and Bronze |
| manufacturer glass | 16 x 17 x 11 Linen Rectangle |
| width | 17.00in |
| height | 31.25in |
| UPC | 756808074735 |
| SKU | Visu-TOB 3920CG/BZ-L |