Description
LED Table Lamp from the Gironde collection in Alabaster and Hand-Rubbed Antique Brass finish
Specifications
| brand | Visual Comfort Signature |
| collection | Gironde |
| designer | Thomas O`Brien |
| weight | 25.00lb |
| bulb wattage | 15.00W |
| bulb type | A19 |
| bulb base | E26 |
| light source | LED |
| notes | Alabaster is a Natural Stone Variations in Color and Texture are Expected |
| safety listing | ETL |
| safety rating | Dry |
| type | Drum Shades/Table |
| finish | Brass - Antique |
| style | Genuine Alabaster |
| manufacturer finish | Alabaster and Hand-Rubbed Antique Brass |
| manufacturer glass | 16 x 17 x 11 Linen Rectangle |
| width | 17.00in |
| height | 31.25in |
| UPC | 756808074742 |
| SKU | Visu-TOB 3920ALB/HAB-L |