Description
One Light Table Lamp from the Gannet Table collection in Marbleized Sienna finish
Gannet Table Lamp in Marbled Sienna with Linen Shade
Gannet Table Lamp in Marbled Sienna with Linen Shade
Specifications
| brand | Visual Comfort Signature |
| collection | Gannet Table |
| designer | AERIN |
| weight | 15.00lb |
| number of bulbs | 1 |
| bulb wattage | 150.00W |
| bulb type | A21 |
| bulb base | E26 |
| notes | Reactive Ceramic Glazes Will Vary in Color and Texture |
| safety listing | ETL |
| safety rating | Dry |
| type | Table Lamps |
| finish | Bronze / Dark |
| style | Transitional |
| glass | White |
| manufacturer finish | Marbleized Sienna |
| manufacturer glass | 16.5 x 17.5 x 12.5 Linen |
| width | 17.50in |
| height | 29.25in |
| UPC | 756808972956 |
| SKU | Visu-ARN 3606MS-L |