Description
One Light Table Lamp from the Gaios collection in Volcanic Verdi finish
Gaios Table Lamp in Volcanic Verdi with Linen Shade
Gaios Table Lamp in Volcanic Verdi with Linen Shade
Specifications
| brand | Visual Comfort Signature |
| collection | Gaios |
| designer | AERIN |
| weight | 22.00lb |
| number of bulbs | 1 |
| bulb wattage | 150.00W |
| bulb type | A21 |
| bulb base | E26 |
| notes | Reactive Ceramic Glazes Will Vary in Color and Texture |
| safety listing | ETL |
| safety rating | Dry |
| type | Table Lamps |
| finish | Bronze / Dark |
| style | Transitional |
| manufacturer finish | Volcanic Verdi |
| manufacturer glass | 21 x 21 x 13 Linen |
| width | 21.00in |
| height | 30.50in |
| UPC | 756808970617 |
| SKU | Visu-ARN 3610VV-L |