Description
LED Wall Sconce from the French Library2 collection in Polished Nickel finish
French Library Single Arm Wall Lamp in Polished Nickel
French Library Single Arm Wall Lamp in Polished Nickel
Specifications
| brand | Visual Comfort Signature |
| collection | French Library2 |
| designer | Visual Comfort |
| weight | 3.00lb |
| extension | 20.00in |
| number of bulbs | 1 |
| bulb wattage | 15.00W |
| bulb type | A19 |
| bulb base | E26 |
| light source | LED |
| notes | Cord Cover Included |
| safety listing | ETL |
| safety rating | Dry |
| type | Swing Arm-Wall |
| finish | Polished Nickel |
| style | Traditional |
| glass | Metal |
| manufacturer finish | Polished Nickel |
| canopy | 2.5 x 4.5 Rectangle |
| width | 5.75in |
| height | 7.50in |
| UPC | 756808987530 |
| SKU | Visu-S 2601PN |