Description
LED Wall Sconce from the French Library2 collection in Hand-Rubbed Antique Brass finish
French Library Single Arm Wall Lamp in Hand-Rubbed Antique Brass
French Library Single Arm Wall Lamp in Hand-Rubbed Antique Brass
Specifications
| brand | Visual Comfort Signature |
| collection | French Library2 |
| designer | Visual Comfort |
| weight | 3.00lb |
| extension | 20.00in |
| number of bulbs | 1 |
| bulb wattage | 15.00W |
| bulb type | A19 |
| bulb base | E26 |
| light source | LED |
| notes | Cord Cover Included |
| safety listing | ETL |
| safety rating | Dry |
| type | Swing Arm-Wall |
| finish | Brass |
| style | Traditional |
| glass | Metal |
| manufacturer finish | Hand-Rubbed Antique Brass |
| canopy | 2.5 x 4.5 Rectangle |
| width | 5.75in |
| height | 7.50in |
| UPC | 756808987523 |
| SKU | Visu-S 2601HAB |