Description
One Light Wall Sconce from the Flea Market Lantern collection in Antique Zinc finish
Flea Market Lantern in Antique Zinc
Flea Market Lantern in Antique Zinc
Specifications
| brand | Visual Comfort Signature |
| collection | Flea Market Lantern |
| designer | Suzanne Kasler |
| weight | 15.00lb |
| extension | 7.00in |
| number of bulbs | 1 |
| bulb wattage | 60.00W |
| bulb type | C11 |
| bulb base | E12 Candelabra |
| safety listing | ETL |
| safety rating | Dry |
| type | Single Candle |
| finish | Bronze / Dark |
| style | Traditional |
| manufacturer finish | Antique Zinc |
| canopy | 10 x 12.25 Rectangle |
| width | 11.50in |
| height | 18.00in |
| UPC | 756808979559 |
| SKU | Visu-SK 2301AZ |