Description
LED Wall Sconce from the Elle collection in Hand-Rubbed Antique Brass and Dark Rattan finish
Specifications
| brand | Visual Comfort Signature |
| collection | Elle |
| designer | Suzanne Kasler |
| weight | 7.00lb |
| extension | 22.25in |
| bulb wattage | 15.00W |
| bulb type | A19 |
| bulb base | E26 |
| light source | LED |
| notes | Requires Smaller Outlet Box |
| safety listing | ETL |
| safety rating | Dry |
| type | Swing Arm-Wall |
| finish | Brass - Antique |
| style | Transitional |
| manufacturer finish | Hand-Rubbed Antique Brass and Dark Rattan |
| manufacturer glass | 10 x 11.25 x 9 Linen |
| canopy | 3.5 x 5.5 Rectangle |
| width | 16.75in |
| height | 17.25in |
| UPC | 756808078979 |
| SKU | Visu-SK 2556HAB/DRT-L |