Description
LED Wall Sconce from the Elle collection in Hand-Rubbed Antique Brass and Dark Rattan finish
Specifications
| brand | Visual Comfort Signature |
| collection | Elle |
| designer | Suzanne Kasler |
| weight | 2.00lb |
| extension | 8.50in |
| bulb wattage | 15.00W |
| bulb type | A19 |
| bulb base | E26 |
| light source | LED |
| notes | Requires Smaller Outlet Box |
| safety listing | ETL |
| safety rating | Dry |
| type | Single Candle |
| finish | Brass - Antique |
| style | Transitional |
| manufacturer finish | Hand-Rubbed Antique Brass and Dark Rattan |
| manufacturer glass | 4.75 x 5.75 x 6.75 Linen |
| canopy | 3.5 x 5 Rectangle |
| width | 5.75in |
| height | 14.75in |
| UPC | 756808078962 |
| SKU | Visu-SK 2555HAB/DRT-L |