Description
Two Light Table Lamp from the Elena collection in Polar Blue Crackle finish
Elena Large Table Lamp in Polar Blue Crackle with Linen Shade
Elena Large Table Lamp in Polar Blue Crackle with Linen Shade
Specifications
| brand | Visual Comfort Signature |
| collection | Elena |
| designer | Thomas O`Brien |
| weight | 12.00lb |
| number of bulbs | 2 |
| bulb wattage | 60.00W |
| bulb type | A19 |
| bulb base | E26 |
| notes | Reactive Ceramic Glazes Will Vary in Color and Texture |
| safety listing | ETL |
| safety rating | Dry |
| type | Drum Shades/Table |
| finish | Bronze / Dark |
| style | Transitional |
| manufacturer finish | Polar Blue Crackle |
| manufacturer glass | 14 x 16 x 13 Linen |
| width | 16.00in |
| height | 31.00in |
| UPC | 756808046695 |
| SKU | Visu-TOB 3655PBC-L |