Description
Two Light Wall Sconce from the Dresser collection in Bronze finish
Dresser Long Glass Rod Light in Bronze with Frosted Glass Liner
Dresser Long Glass Rod Light in Bronze with Frosted Glass Liner
Specifications
| brand | Visual Comfort Signature |
| collection | Dresser |
| designer | Thomas O`Brien |
| weight | 10.00lb |
| extension | 3.50in |
| number of bulbs | 2 |
| bulb wattage | 60.00W |
| bulb type | T10 |
| bulb base | E26 |
| safety listing | ETL |
| safety rating | Damp |
| type | |
| finish | Bronze / Dark |
| style | Transitional |
| glass | Frosted |
| manufacturer finish | Bronze |
| manufacturer glass | Frosted Glass |
| canopy | 5 x 18 Rectangle |
| width | 5.00in |
| height | 18.00in |
| UPC | 756808988643 |
| SKU | Visu-TOB 2141BZ-FG |