Description
One Light Table Lamp from the Dover collection in Aged Iron finish
Dover Table Lamp in Aged Iron with Linen Shade
Dover Table Lamp in Aged Iron with Linen Shade
Specifications
| brand | Visual Comfort Signature |
| collection | Dover |
| designer | AERIN |
| weight | 10.00lb |
| number of bulbs | 1 |
| bulb wattage | 150.00W |
| bulb type | A21 |
| bulb base | E26 |
| safety listing | ETL |
| safety rating | Dry |
| type | Table Lamps |
| finish | Bronze / Dark |
| style | Transitional |
| glass | White |
| manufacturer finish | Aged Iron |
| manufacturer glass | 13 x 18 x 13 Linen |
| width | 18.00in |
| height | 34.75in |
| UPC | 756808970402 |
| SKU | Visu-ARN 3002AI-L |