Description
One Light Buffet Lamp from the Dover collection in Aged Iron finish
Dover Buffet Lamp in Aged Iron with Linen Shade
Dover Buffet Lamp in Aged Iron with Linen Shade
Specifications
| brand | Visual Comfort Signature |
| collection | Dover |
| designer | AERIN |
| weight | 8.00lb |
| number of bulbs | 1 |
| bulb wattage | 60.00W |
| bulb type | A19 |
| bulb base | E26 |
| safety listing | ETL |
| safety rating | Dry |
| type | Table Lamps |
| finish | Bronze / Dark |
| style | Transitional |
| manufacturer finish | Aged Iron |
| manufacturer glass | 8 x 10.25 x 9.25 Linen |
| width | 10.25in |
| height | 31.25in |
| UPC | 756808936675 |
| SKU | Visu-ARN 3144AI-L |