Description
LED Table Lamp from the Diski collection in Alabaster and Hand-Rubbed Antique Brass finish
Specifications
| brand | Visual Comfort Signature |
| collection | Diski |
| designer | Windsor Smith |
| weight | 47.00lb |
| bulb wattage | 15.00W |
| bulb type | A19 |
| bulb base | E26 |
| light source | LED |
| notes | Alabaster is a Natural Stone Variations in Color and Texture are Expected |
| safety listing | ETL |
| safety rating | Dry |
| type | Drum Shades/Table |
| finish | Brass |
| style | Contemporary Modern |
| glass | White |
| manufacturer finish | Alabaster and Hand-Rubbed Antique Brass |
| manufacturer glass | 18 x 18 x 10 Linen |
| width | 18.00in |
| height | 23.50in |
| UPC | 756808112017 |
| SKU | Visu-WS 3900ALB/HAB-L |