Description
One Light Table Lamp from the Culloden Table collection in Pebbled Aquamarine finish
Culloden Table Lamp in Pebbled Aquamarine with Linen Shade
Culloden Table Lamp in Pebbled Aquamarine with Linen Shade
Specifications
| brand | Visual Comfort Signature |
| collection | Culloden Table |
| designer | AERIN |
| weight | 15.00lb |
| number of bulbs | 1 |
| bulb wattage | 150.00W |
| bulb type | A21 |
| bulb base | E26 |
| notes | Reactive Ceramic Glazes Will Vary in Color and Texture |
| safety listing | ETL |
| safety rating | Dry |
| type | Table Lamps |
| finish | Two-Tone |
| style | Transitional |
| glass | White |
| manufacturer finish | Pebbled Aquamarine |
| manufacturer glass | 18 x 18 x 11 Linen |
| width | 18.00in |
| height | 32.50in |
| UPC | 756808022873 |
| SKU | Visu-ARN 3608PA-L |