Specifications
| brand | Visual Comfort Signature |
| collection | Costes |
| designer | Paloma Contreras |
| weight | 15.00lb |
| bulb wattage | 15.00W |
| bulb type | A19 |
| bulb base | E26 |
| light source | LED |
| notes | French Wired |
| safety listing | ETL |
| safety rating | Dry |
| type | Table Lamps |
| finish | Brass |
| style | Traditional |
| glass | White |
| manufacturer finish | Hand-Rubbed Antique Brass |
| manufacturer glass | 15 x 17 x 11.75 Linen |
| width | 17.00in |
| height | 25.25in |
| UPC | 756808080293 |
| SKU | Visu-PCD 3005HAB-L |