Description
One Light Accent Lamp from the Corbin collection in Blush finish
Corbin Mini Accent Lamp in Blush with Linen Shade
Corbin Mini Accent Lamp in Blush with Linen Shade
Specifications
| brand | Visual Comfort Signature |
| collection | Corbin |
| designer | kate spade new york |
| weight | 7.00lb |
| number of bulbs | 1 |
| bulb wattage | 60.00W |
| bulb type | A19 |
| bulb base | E26 |
| notes | Reactive Ceramic Glazes Will Vary in Color and Texture |
| safety listing | ETL |
| safety rating | Dry |
| type | Table Lamps |
| finish | Brass |
| style | Transitional |
| manufacturer finish | Blush |
| manufacturer glass | 6.25 x 10.75 x 12.25 Cream Linen |
| width | 10.75in |
| height | 21.00in |
| UPC | 756808032889 |
| SKU | Visu-KS 3101BLS-L |