Description
One Light Accent Lamp from the Corbin collection in Black Pearl finish
Corbin Mini Accent Lamp in Black Pearl with Cream Linen Shade
Corbin Mini Accent Lamp in Black Pearl with Cream Linen Shade
Specifications
| brand | Visual Comfort Signature |
| collection | Corbin |
| designer | kate spade new york |
| weight | 7.00lb |
| number of bulbs | 1 |
| bulb wattage | 60.00W |
| bulb type | A19 |
| bulb base | E26 |
| notes | Reactive Ceramic Glazes Will Vary in Color and Texture |
| safety listing | ETL |
| safety rating | Dry |
| type | Accent Lamps |
| finish | Black |
| style | Transitional |
| manufacturer finish | Black Pearl |
| manufacturer glass | 6.25 x 10.75 x 12.25 Cream Linen |
| width | 10.75in |
| height | 21.00in |
| UPC | 756808030380 |
| SKU | Visu-KS 3101BKP-L |