Specifications
| brand | Visual Comfort Signature |
| collection | Copse |
| designer | Ray Booth |
| weight | 24.00lb |
| extension | 30.00in |
| bulb wattage | 6.50W |
| bulb type | B11 |
| bulb base | E26 |
| light source | LED |
| notes | UL Only |
| safety listing | ETL |
| safety rating | Dry |
| type | Pharmacy-Floor |
| finish | Two-Tone |
| style | Transitional |
| glass | Metal |
| manufacturer finish | Antique Brass and Dark Walnut |
| width | 10.75in |
| height | 43.00in |
| length | 30.00in |
| UPC | 756808105330 |
| SKU | Visu-RB 1005AB/DW |