Specifications
| brand | Visual Comfort Signature |
| collection | Cona |
| designer | Kelly Wearstler |
| weight | 8.00lb |
| extension | 8.00in |
| bulb wattage | 9.00W |
| bulb type | LED |
| bulb base | Dedicated |
| light source | LED |
| lumens | 1000.00lm |
| notes | UL Only |
| safety listing | ETL |
| safety rating | Dry |
| type | Desk/Piano Lamps |
| finish | Bronze / Dark |
| style | Contemporary Modern |
| manufacturer finish | Bronze |
| width | 8.00in |
| height | 18.50in |
| length | 8.00in |
| UPC | 756808112864 |
| SKU | Visu-KW 3760BZ |