Specifications
| brand | Visual Comfort Signature |
| collection | Comtesse |
| designer | Paloma Contreras |
| weight | 8.00lb |
| bulb wattage | 15.00W |
| bulb type | A19 |
| bulb base | E26 |
| light source | LED |
| safety listing | ETL |
| safety rating | Dry |
| type | Table Lamps |
| finish | Brass |
| style | Traditional |
| manufacturer finish | Hand-Rubbed Antique Brass |
| manufacturer glass | 9.5 x 13.5 x 11.75 Linen |
| width | 13.50in |
| height | 29.00in |
| UPC | 756808080200 |
| SKU | Visu-PCD 3105HAB-L |