Specifications
| brand | Visual Comfort Signature |
| collection | Clifford |
| designer | Marie Flanigan |
| weight | 24.00lb |
| bulb wattage | 15.00W |
| bulb type | A19 |
| bulb base | E26 |
| light source | LED |
| notes | UL Only |
| safety listing | ETL |
| safety rating | Dry |
| type | Floor Lamps |
| finish | Black |
| style | Contemporary Modern |
| glass | White |
| manufacturer finish | Aged Iron |
| manufacturer glass | 4 x 25.25 x 16 Linen |
| width | 25.25in |
| height | 62.25in |
| UPC | 756808103664 |
| SKU | Visu-MF 1350AI-L |