Description
One Light Table Lamp from the Cliff collection in Green Marble finish
Cliff Table Lamp in Green Marble with Linen Shade
Cliff Table Lamp in Green Marble with Linen Shade
Specifications
| brand | Visual Comfort Signature |
| collection | Cliff |
| designer | AERIN |
| weight | 31.00lb |
| number of bulbs | 1 |
| bulb wattage | 150.00W |
| bulb type | A21 |
| bulb base | E26 |
| safety listing | ETL |
| safety rating | Dry |
| type | Table Lamps |
| finish | Bronze / Dark |
| style | Transitional |
| glass | White |
| manufacturer finish | Green Marble |
| manufacturer glass | 17 x 17 x 12.5 Linen |
| width | 17.00in |
| height | 30.00in |
| UPC | 756808970501 |
| SKU | Visu-ARN 3004GRM-L |