Description
One Light Table Lamp from the Cliff collection in Black Marble finish
Cliff Table Lamp in Black Marble with Linen Shade
Cliff Table Lamp in Black Marble with Linen Shade
Specifications
| brand | Visual Comfort Signature |
| collection | Cliff |
| designer | AERIN |
| weight | 31.00lb |
| number of bulbs | 1 |
| bulb wattage | 150.00W |
| bulb type | A21 |
| bulb base | E26 |
| safety listing | ETL |
| safety rating | Dry |
| type | Table Lamps |
| finish | Black |
| style | Traditional |
| glass | White |
| manufacturer finish | Black Marble |
| manufacturer glass | 17 x 17 x 12.5 Linen |
| width | 17.00in |
| height | 30.00in |
| UPC | 756808970464 |
| SKU | Visu-ARN 3004BM-L |