Description
One Light Accent Lamp from the Cleo collection in Antique-Burnished Brass finish
Cleo Orb Base Accent Lamp in Antique-Burnished Brass with Antique White Shade
Cleo Orb Base Accent Lamp in Antique-Burnished Brass with Antique White Shade
Specifications
| brand | Visual Comfort Signature |
| collection | Cleo |
| designer | Kelly Wearstler |
| weight | 8.00lb |
| number of bulbs | 1 |
| bulb wattage | 25.00W |
| bulb type | G16.5 |
| bulb base | E12 Candelabra |
| safety listing | ETL |
| safety rating | Dry |
| type | Table Lamps |
| finish | Bronze / Dark |
| style | Contemporary Modern |
| glass | White |
| manufacturer finish | Antique-Burnished Brass |
| manufacturer glass | Antique White |
| width | 8.00in |
| height | 20.75in |
| UPC | 756808941341 |
| SKU | Visu-KW 3118AB/WHT |