Description
One Light Wall Sconce from the Clemente collection in White and Hand-Rubbed Antique Brass finish
Specifications
| brand | Visual Comfort Signature |
| collection | Clemente |
| designer | AERIN |
| weight | 4.00lb |
| extension | 13.00in |
| number of bulbs | 1 |
| bulb wattage | 40.00W |
| bulb type | A19 |
| bulb base | E26 |
| safety listing | ETL |
| safety rating | Dry |
| type | Swing Arm-Wall |
| finish | White |
| style | Transitional |
| manufacturer finish | White and Hand-Rubbed Antique Brass |
| manufacturer glass | White |
| canopy | 6.25 Round |
| width | 6.50in |
| height | 20.00in |
| UPC | 756808047463 |
| SKU | Visu-ARN 2912WHT |