Description
One Light Table Lamp from the Clemente collection in Brass with Black finish
Clemente Table Lamp in Hand-Rubbed Antique Brass with Black
Clemente Table Lamp in Hand-Rubbed Antique Brass with Black
Specifications
| brand | Visual Comfort Signature |
| collection | Clemente |
| designer | AERIN |
| weight | 7.00lb |
| extension | 15.50in |
| number of bulbs | 1 |
| bulb wattage | 60.00W |
| bulb type | A19 |
| bulb base | E26 |
| notes | UL Only |
| safety listing | ETL |
| safety rating | Dry |
| type | Pharmacy-Table |
| finish | Two-Tone |
| style | Transitional |
| glass | Black |
| manufacturer finish | Brass with Black |
| manufacturer glass | Black |
| width | 7.00in |
| height | 20.75in |
| length | 15.50in |
| UPC | 756808968256 |
| SKU | Visu-ARN 3010HAB-BLK |