Description
Two Light Floor Lamp from the Clarkson collection in Hand-Rubbed Antique Brass finish
Clarkson Floor Lamp in Hand-Rubbed Antique Brass with Linen Shades
Clarkson Floor Lamp in Hand-Rubbed Antique Brass with Linen Shades
Specifications
| brand | Visual Comfort Signature |
| collection | Clarkson |
| designer | AERIN |
| weight | 12.00lb |
| number of bulbs | 2 |
| bulb wattage | 40.00W |
| bulb type | B11 |
| bulb base | E12 Candelabra |
| notes | UL Only |
| safety listing | ETL |
| safety rating | Dry |
| type | Floor Lamps |
| finish | Brass - Antique |
| style | Contemporary Modern |
| manufacturer finish | Hand-Rubbed Antique Brass |
| manufacturer glass | 4.5 x 5.75 x 7.5 Linen |
| width | 12.00in |
| height | 58.25in |
| UPC | 756808015424 |
| SKU | Visu-ARN 1003HAB-L |