Description
One Light Table Lamp from the Chunky collection in Alabaster finish
Square Chunky Stacked Table Lamp in Alabaster with Natural Paper Shade
Square Chunky Stacked Table Lamp in Alabaster with Natural Paper Shade
Specifications
| brand | Visual Comfort Signature |
| collection | Chunky |
| designer | Chapman & Myers |
| weight | 34.00lb |
| number of bulbs | 1 |
| bulb wattage | 150.00W |
| bulb type | A21 |
| bulb base | E26 |
| safety listing | ETL |
| safety rating | Dry |
| type | Table |
| finish | Light |
| style | Traditional |
| glass | Woven/Natural |
| manufacturer finish | Alabaster |
| manufacturer glass | 14" X 16" X 12" Natural Paper Square |
| width | 16.00in |
| height | 31.00in |
| UPC | 756808390248 |
| SKU | Visu-CHA 8947ALB-NP |