Description
One Light Table Lamp from the Charlton collection in Black and Brass finish
Charlton Table Lamp in Black
Charlton Table Lamp in Black
Specifications
| brand | Visual Comfort Signature |
| collection | Charlton |
| designer | AERIN |
| weight | 8.00lb |
| number of bulbs | 1 |
| bulb wattage | 60.00W |
| bulb type | A19 |
| bulb base | E26 |
| notes | UL Only |
| safety listing | ETL |
| safety rating | Dry |
| type | Pharmacy-Table |
| finish | Black |
| style | Contemporary Modern |
| glass | Black |
| manufacturer finish | Black and Brass |
| width | 9.50in |
| height | 17.00in |
| UPC | 756808970525 |
| SKU | Visu-ARN 3006BLK |