Description
One Light Table Lamp from the Cannes Table collection in Clear Glass finish
Cannes Table Lamp in Clear Glass with Linen Shade
Cannes Table Lamp in Clear Glass with Linen Shade
Specifications
| brand | Visual Comfort Signature |
| collection | Cannes Table |
| designer | AERIN |
| weight | 13.00lb |
| number of bulbs | 1 |
| bulb wattage | 150.00W |
| bulb type | A21 |
| bulb base | E26 |
| notes | French Wired |
| safety listing | ETL |
| safety rating | Dry |
| type | Table Lamps |
| finish | Light |
| style | Transitional |
| glass | White |
| manufacturer finish | Clear Glass |
| manufacturer glass | 17 x 17 x 12.5 Linen |
| width | 17.00in |
| height | 31.00in |
| UPC | 756808969499 |
| SKU | Visu-ARN 3100CG-L |