Description
One Light Table Lamp from the Cannes Table collection in Burnished Silver Leaf finish
Cannes Table Lamp in Burnished Silver Leaf with Linen Shade
Cannes Table Lamp in Burnished Silver Leaf with Linen Shade
Specifications
| brand | Visual Comfort Signature |
| collection | Cannes Table |
| designer | AERIN |
| weight | 13.00lb |
| number of bulbs | 1 |
| bulb wattage | 150.00W |
| bulb type | A21 |
| bulb base | E26 |
| notes | French Wired |
| safety listing | ETL |
| safety rating | Dry |
| type | Table Lamps |
| finish | Pewter, Nickel, Silver |
| style | Transitional |
| glass | White |
| manufacturer finish | Burnished Silver Leaf |
| manufacturer glass | 17 x 17 x 12.5 Linen |
| width | 17.00in |
| height | 31.00in |
| UPC | 756808969475 |
| SKU | Visu-ARN 3100BSL-L |