Specifications
| brand | Visual Comfort Signature |
| collection | CAMERON |
| designer | J. Randall Powers |
| weight | 34.00lb |
| number of bulbs | 1 |
| bulb wattage | 150.00W |
| bulb type | A21 |
| bulb base | E26 |
| notes | UL Only |
| safety listing | ETL |
| safety rating | Dry |
| type | Table Lamps |
| finish | Gold, Champ, Gld Leaf |
| style | Transitional |
| manufacturer finish | Crystal with Gild |
| manufacturer glass | 8 x 19 x 12 Linen |
| width | 19.00in |
| height | 28.00in |
| UPC | 756808084864 |
| SKU | Visu-SP 3005CG/GI-L |