Specifications
| brand | Visual Comfort Signature |
| collection | Cadmus |
| designer | Ray Booth |
| weight | 12.00lb |
| bulb wattage | 15.00W |
| bulb type | A19 |
| bulb base | E26 |
| light source | LED |
| notes | UL Only |
| safety listing | ETL |
| safety rating | Dry |
| type | Candlestick Lamp |
| finish | Gold, Champ, Gld Leaf |
| style | Transitional |
| glass | White |
| manufacturer finish | Antique Brass |
| manufacturer glass | 15 x 16 x 10 Linen |
| width | 16.00in |
| height | 26.50in |
| UPC | 756808105316 |
| SKU | Visu-RB 3110AB-L |