Description
LED Table Lamp from the Bryant Wrapped collection in Hand-Rubbed Antique Brass and Chocolate Leather finish
Specifications
| brand | Visual Comfort Signature |
| collection | Bryant Wrapped |
| designer | Thomas O`Brien |
| weight | 4.00lb |
| bulb wattage | 15.00W |
| bulb type | A19 |
| bulb base | E26 |
| light source | LED |
| safety listing | ETL |
| safety rating | Dry |
| type | Candlestick Lamp |
| finish | Two-Tone |
| style | Transitional |
| glass | White |
| manufacturer finish | Hand-Rubbed Antique Brass and Chocolate Leather |
| manufacturer glass | 4 x 6 x 6.25 Linen |
| width | 6.00in |
| height | 24.50in |
| UPC | 756808106665 |
| SKU | Visu-TOB 3580HAB/CHC-L |