Description
One Light Table Lamp from the Bryant collection in Bronze and Hand-Rubbed Antique Brass finish
Specifications
| brand | Visual Comfort Signature |
| collection | Bryant |
| designer | Thomas O`Brien |
| weight | 11.00lb |
| number of bulbs | 1 |
| bulb wattage | 60.00W |
| bulb type | A19 |
| bulb base | E26 |
| safety listing | ETL |
| safety rating | Dry |
| type | Table Lamps |
| finish | Two-Tone |
| style | Transitional |
| glass | White |
| manufacturer finish | Bronze and Hand-Rubbed Antique Brass |
| manufacturer glass | 11 x 12 X 12 Linen |
| width | 12.00in |
| height | 27.50in |
| UPC | 756808086004 |
| SKU | Visu-TOB 3260BZ/HAB-L |