Description
Two Light Lantern from the Brantley collection in Verdigris finish
Brantley Lantern in Verdigris
Brantley Lantern in Verdigris
Specifications
| brand | Visual Comfort Signature |
| collection | Brantley |
| designer | Suzanne Kasler |
| weight | 12.00lb |
| number of bulbs | 2 |
| bulb wattage | 60.00W |
| bulb type | C11 |
| bulb base | E12 Candelabra |
| safety listing | ETL |
| safety rating | Damp |
| type | Hanging |
| finish | Verde |
| style | Americana |
| glass | Clear |
| manufacturer finish | Verdigris |
| chain | 6` |
| canopy | 5.5 Round |
| width | 12.00in |
| height | 21.50in |
| UPC | 756808979566 |
| SKU | Visu-SK 5007VG |