Specifications
| brand | Troy Lighting |
| collection | Cyrano |
| designer | Troy-Standard |
| weight | 60.10lb |
| number of bulbs | 24 |
| bulb wattage | 25.00W |
| bulb base | E12 Candelabra |
| voltage | 120.00V |
| material | Hand-Worked Iron |
| safety listing | UL |
| safety rating | Dry |
| type | Candle |
| finish | Bronze / Dark |
| style | Transitional |
| manufacturer finish | Earthen Bronze |
| chain | 72 |
| canopy | 6 |
| width | 48.00in |
| height | 42.50in |
| length | 48.00in |
| UPC | 782042449787 |
| SKU | TROY-F6118-EB |