Specifications
| brand | Troy Lighting |
| collection | Chamberlain |
| designer | Troy-Standard |
| weight | 8.00lb |
| number of bulbs | 3 |
| bulb wattage | 60.00W |
| bulb base | E12 Candelabra |
| voltage | 120.00V |
| material | Solid Aluminum |
| safety listing | UL |
| safety rating | Wet |
| type | Post/Pier Head |
| finish | Bronze / Dark |
| style | Transitional |
| manufacturer finish | Vintage Bronze |
| manufacturer glass | Clear Seeded |
| canopy | 3 |
| width | 10.00in |
| height | 20.00in |
| length | 10.00in |
| UPC | 197292052180 |
| SKU | TROY-P5085-VBZ |