Specifications
| brand | Troy Lighting |
| collection | Campanile |
| designer | Troy-Standard |
| weight | 17.60lb |
| number of bulbs | 3 |
| bulb wattage | 60.00W |
| bulb type | Candelabra |
| bulb base | E12 Candelabra |
| voltage | 120.00V |
| material | Hand-Worked Iron And Aluminum |
| safety listing | UL |
| safety rating | Wet |
| type | Hanging |
| finish | Bronze / Dark |
| style | Transitional |
| glass | Clear Seedy |
| manufacturer finish | French Iron |
| manufacturer glass | Clear |
| canopy | 6 |
| width | 13.75in |
| height | 23.50in |
| length | 13.75in |
| UPC | 782042416222 |
| SKU | TROY-F5008-FRN |