Description
LED Wall Sconce from the Selene collection in Stainless Steel finish
Selene 15in LED 3000K 120V Wall Sconce in Stainless Steel with Clear Optic Crystal
Selene 15in LED 3000K 120V Wall Sconce in Stainless Steel with Clear Optic Crystal
Specifications
| brand | Schonbek |
| collection | Selene |
| weight | 9.00lb |
| extension | 7.00in |
| bulbs included | Yes |
| number of bulbs | 2 |
| bulb wattage | 8.00W |
| bulb type | LED |
| light source | LED |
| color temp | 3000K |
| voltage | 120.00V |
| crystal | Clear Optic Crystal |
| safety listing | UL |
| safety rating | UL |
| type | |
| finish | Pewter, Nickel, Silver |
| style | Transitional |
| glass | Clear |
| manufacturer finish | Stainless Steel |
| width | 7.00in |
| height | 7.50in |
| length | 14.50in |
| UPC | 771857896206 |
| SKU | SCHO-SPU170N-SS1O |