Description
Nine Light Semi-Flush Mount from the Rivendell collection in Black finish
Rivendell 9 Light 120V Semi-Flush Mount in Black with Radiance Crystal
Rivendell 9 Light 120V Semi-Flush Mount in Black with Radiance Crystal
Specifications
| brand | Schonbek |
| collection | Rivendell |
| weight | 9.00lb |
| number of bulbs | 6 |
| bulb wattage | 60.00W |
| bulb type | B10 |
| bulb base | E12 |
| voltage | 120.00V |
| crystal | Heritage Crystal Clear |
| safety listing | UL |
| safety rating | Dry |
| type | Bowl Style |
| finish | Gold, Champ, Gld Leaf |
| style | Traditional |
| glass | Clear |
| manufacturer finish | Black |
| width | 20.00in |
| height | 13.50in |
| length | 20.00in |
| UPC | 771857888751 |
| SKU | SCHO-9843-51H |