Description
LED Pendant from the Embrace collection in Aged Brass finish
Embrace 34in LED 3000K/3500K/4000K 120V-277V Pendant in Aged Brass with Optic Haze Quartz
Embrace 34in LED 3000K/3500K/4000K 120V-277V Pendant in Aged Brass with Optic Haze Quartz
Specifications
| brand | Schonbek |
| collection | Embrace |
| weight | 21.00lb |
| extension | 34.50in |
| bulb wattage | 25.00W |
| bulb type | LED |
| light source | LED |
| voltage | 120.00V |
| crystal | Clear Optic Crystal |
| safety listing | ETL |
| type | Ring/Halo |
| finish | Brass |
| style | Contemporary Modern |
| glass | Clear |
| manufacturer finish | Aged Brass |
| width | 34.50in |
| height | 5.50in |
| length | 34.50in |
| UPC | 197221001357 |
| SKU | SCHO-S4834-700OH |